Головна
Реєстрація
Вхід
Понеділок
26.07.2021
04:58


   
Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Виховна робота [348]
Олімпіади, конкурси, змагання [156]
Семінари [6]
Для випускників [14]
Дошкільний підрозділ [14]
Методична робота [41]
Пробне тестування [2]
ЗНО [22]
ДПА [3]
Профорієнтація [4]

Форма входу

Кнопка сайту
Чкаловський НВК

[ Отримати код:]

Захист прав дитини
Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 182

Календар
«  Липень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Історія школи 
Летять роки: за роком рік – 
В житті все має певний вік , 
Свою історію...

Чкаловська початкова школа № 1 з’явилася в 1932 році. Це було невеличке приміщення, в якому навчалося декілька дітей. А згодом, в 1934 році, приміщенням школи стали три кімнати на першому поверсі двоповерхової споруди, а на другому поверсі був клуб. Школярі та вчителі користувалися входом із двору, парадний - служив входом у клуб (1934-1968 рік). 
Будинок для школи був непридатний. У приміщеннях не вистачало меблів, не було доріжок. Підлогу застеляли соломою, не вистачало фарби для шкільних досок, крейди, але діти завжди допомагали. Чорнила робили самі, тому якість їх була завжди низькою. Велику допомогу вчителям надавали батьки. 
В 1940-1941 навчальному році Чкаловська школа № 1 стала середньою. На цей час у школі працювали хоровий та музичний гуртки, які охоплювали 60 чоловік. Чкаловські діти часто посідали призові місця в оглядах художньої самодіяльності. Піонервожата Ю.Вдовченко проводила різні заходи: військові змагання, ігри, туристичні походи. Діти любили заняття фізкультурного та фотогуртка. Деякий час існував навіть гурток танців. Діти з великим задоволенням готували уроки, виконували різні доручення. Першим директором була Варвара Корніївна Самдига. Вона керувала школою з 1933 по 1940 рік. Потім її змінив Йосип Федорович Радченко (1940-1941 рр.). У школі навчалися діти із сіл, що розташувалися поряд із Чкаловським. В 1941 році, коли почалася війна, школа не працювала. Але в 1943 році в закладі відновилися заняття, діти навчалися в одній класній кімнаті. Під час війни не вистачало паперу. Учні сиділи на підлозі. Буквар був один на цілий клас. 
1 вересня 1945 року розпочався новий навчальний рік. Чкаловська школа стала називатися початковою школою радгоспу № 5. У школі працювало 3 вчителі: Краснянська Віра Федорівна, Пейсахович Поліна Григорівна, Семенова Поліна Павлівна. Директора не було. Краснянська Віра Федорівна набрала 1-й клас, в якому було 50 учнів. На той час першокласниками ставали не тільки діти 7 років, а й ті, що не змогли раніше навчатися. В 1946 році в школі працювало вже 4 класи, а завідуючою школи була призначена Заїченко Раїса Іванівна, викладач географії. В 1947-1948 навчальному році в Чкаловській школі з’явився 5-й клас, тому заклад став називатися середньою школою. В 1947 році вона вступила до педагогічного інституту, а завідування школою передала Столярову Трохиму Йосиповичу. Поступово збільшувалася кількість учнів, у ряди педколективу влилися Столярова Наталя Никифорівна, Журавльова Поліна Лаврентіївна, Гончар Віра Терентіївна, Ткачук Іван Михайлович, Ткачук Катерина Терентіївна, Кайгородова Марія Петрівна, Астахова Катерина Петрівна. 
В 1948 році школа займала два будинки: один двоповерховий, другий – одноповерховий. Класи були по 30-40 чоловік. За великими партами на довгій лаві сиділо по 3 учні. Писали перами, виготовленими з пір’я. 
Їдальні не було. Іноді радгосп видавав хліб, який ділився між всіма учнями. 
У школі був чудовий кабінет біології. Юннати розводили кроликів. Кожний клас мав ділянку, де вирощувались різні сільськогосподарські культури. Школярі допомагали радгоспу в збиранні урожаю.
Вони посадили прекрасний сад, який став гордістю школи. 
У 50-60 роки випускники школи мріяли бути корисними суспільству, вони ставали вчителями, вченими, лікарями. 
Всі учні, окрім початкових класів (1-4 кл.), навчалися в основній двоповерховій будівлі школи. Будинок був невеличкий, десь на 7-8 класних кімнат, з просторою вчительською та кабінетом директора. Ні спортивної зали, ні їдальні на той час у школі не було. Уроки фізичної культури проводилися на спортивному майданчику, а під час непогоди - у коридорі першого або другого поверху. 
Згодом з’явилася невеличка шкільна бібліотека. І тільки в 1966 році її розмістили у великій кімнаті основної будівлі школи. "Маленька школа” запам’яталася учням того часу, як дуже затишна, світла та тепла. 
Всі предмети викладалися українською мовою. Діти багато читали художніх творів, які зароджували в душах доброту, чуйність. 
З 1954 по 1965 роки в Чкаловській школі працювали чотири піонервожаті. Найбільше запам’яталася Гальченко Антоніна Іванівна. Її дуже любили діти. Тільки у початкових класах вона вела два гуртки: "Юні моряки” та "Умілі руки”, керувала тимурівською роботою піонерів. Вперше провела в школі гру, схожу на "Зірницю”, також вела танцювальний гурток. Позакласна робота "кипіла” в школі. 
З 1954 по 1958 роки було 6 випусків середньої школи. Потім кількість дітей трохи зменшилась, і школа стала семирічною. А з 1961 року - восьмирічною. 
На той час директором школи був Ткачук Іван Михайлович, а згодом - Підопригора Іван Опанасович – вчитель історії. Будівля школи була старою, почала руйнуватись, і радгосп №5 (директор Осипов Федір Іванович) вирішив розпочати будівництво нової школи. Директором призначили Ільченка Павла Самійловича. 
2 грудня 1968 року школа перейшла в нове приміщення. У ній навчалися діти з різних населених пунктів: Лебежого, Пушкарного, Миколаївки, Гаврилівки, Неїлівки. При школі було відкрито інтернат. З 1971 року Чкаловська школа знову стала середньою. Життя дітей було надзвичайно цікавим. Усні журнали, предметні тижні, змагання давали можливість дітям проявити свої здібності, розкрити таланти. Добре працювала піонерська організація під керівництвом старшої піонервожатої Бєдної Валентини Миколаївни. 
У лютому проводився парад жовтенятських загонів, для учнів старших класів - КВК, гра "Зірниця”. Кращі роботи гуртківців "Умілі руки” (керівник Колій Іван Федорович) демонструвалися в районному та обласному Будинках піонерів. 
Наші учні під керівництвом учителя фізкультури Мальцева Віктора Миколайовича були чемпіонами району з хокею, футболу, з інших видів спорту. 
В 1975 році була відкрита нова школа – добудова до старої. Та кількість учнів постійно зростала. Навчання проводилося у дві зміни. Діти раділи новій школі, з ентузіазмом впорядковували подвір’я навчального закладу; допомагали радгоспу "Авангард” у збиранні врожаю. 

 

Навчання – це не тільки уроки, але й походи, екскурсії, подорожі. Діти Чкаловської школи часто подорожували містами СРСР: бували в Москві, Києві, Одесі, Ленінграді, Полтаві.ВОНИ БУЛИ ПЕРШИМИ 
Сандига Варвара Корніївна – перший директор Чкаловської школи, з 1933 по 1940 рр. 
Радченко Йосип Федорович – директор школи в 1940-1941 навчальному році, залишив керівництво школою в зв’язку з тим, що пішов на фронт. 
Заїченко Раїса Іванівна – директор у 1946 році, пропрацювала рік.  
Столяров Трохим Йосипович  –  очолив школу на декілька років.

КЕРІВНИКИ ШКОЛИ 


Яківець Варвара Никифорівна – директор Чкаловської середньої школи з 1950 по 1961 р., пізніше - вчитель хімії. Зі спогадів Варвари Никифорівни: "Перші роки працювати було важко. Діти- переростки, хлопці зі школи йшли до лав армії. Зіткнулася із серйозною проблемою: старші класи хотіли закрити, довелося шукати учнів серед старших юнаків та дівчат, щоб поповнити класи. Середню школу зберегла.» Варвара Никифорівна працювала в Чкаловській школі до пенсії. 

Ткачук Іван Михайлович – директор школи з 1961 по 1962 рр. Діти згадують його не тільки як гарного вчителя, але й як добру, чуйну людину.

Підопригора Іван Опанасович – 1963-1967 рр. директор Чкаловської школи, потім завуч, вчитель історії. Іван Опанасович написав історію селища Чкаловського, радгоспів "Авангард”, "Слобожанський”. Учасник Великої Вітчизняної війни, Іван Опанасович очолив роботу слідопитів, став керівником музею с. Чкаловське.

Ільченко Павло Самійлович – директор Чкаловської школи з 1967 по 1973 рр. Багато зробив для покращення матеріальної бази школи, він початківець переходу на кабінетну систему, сприяв обладнанню фізичного кабінету, слюсарної майстерні, ввів навчання з автосправи, поповнив заклад спортивним інвентарем. Згодом став директором спецінтернату закритого типу для малолітніх правопорушників, який знаходиться в м. Харкові.

Нарожна Зінаїда Василівна – очолила Чкаловську школу 25 серпня 1973 року. За час перебування на посаді директора школи оформила документацію на реконструкцію будівлі школи. Для новобудови були виділені кошти й на обладнання: повністю замінили класні меблі-парти, стільці, столи, одержали шафи, поповнили обладнання для кабінетів, особливо фізичного, хімічного, біологічного, одержали велику кількість технічних засобів. У 1975 р. в зв’язку з сімейними обставинами залишила керівництво школою, перейшла працювати вчителем фізики.

Гунько Юрій Павлович – 25 серпня 1975 року став керівником школи. Початкові класи були переведені на російську мову навчання, в старших класах ввели паралелі двомовного навчання. Кількість учнів зросла до 1081 чол., школа працювала в дві зміни. В цей час було 20 груп продовженого дня. 3 травня 1979 року передав керівництво школою Руденко Ніні Тимофіївні.

Руденко Ніна Тимофіївна – поставила собі за мету перевести навчання в одну зміну, добилася добудови приміщення початкової школи, їдальні, басейну, переобладнала та художньо оформила класи та коридори. Впроваджувала новинки педагогіки: навчання дітей – шестиліток, поглиблене викладання тракторної справи. Випускники стали отримувати права тракториста-машиніста ІІІ класу. Директором працювала 17 років.

Русакова Валентина Володимирівна – працювала директором школи з червня 1996 р. по 8 лютого 2000 р. У школі відбулося скорочення кількості вчителів, учнів, перевели навчальний заклад на самофінансування.

З 8 лютого 2000р. школу очолює Михайлов Володимир Миколайович, який протягом 12 років працював учителем фізичної культури. У школі створені умови для розвитку інтересів, нахилів і здібностей учнів.

      

Наші координати
Харківська область
Чугуївський район
смт Чкаловське
вул.Гагаріна, 27
Телефон: (05746)-5-12-35
E-Mail:

Соціальний ролик
Победитель фестиваля "Открытый взгляд"

Корисні посилання
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Освіта.ua
Український центр оцінювання якості освіти
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти (ХРЦОЯО)
Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації
Харківська академія неперервної освіти
Чугуївська РДА
Відділ освіти ЧугуївськоїРДА
Освітній портал PEDPRESA.COM

Учнівські конкурси
Всеукраїнська українознавча гра Соняшник
Міжнародна гра Геліантус
Всеукраїнський фізичний конкурс Левеня
Мiжнародний математичний конкурс Кенгуру
Міжнародний конкурс з інформатики Бобер
Міжнародний природничий конкурс КОЛОСОК
Міжнародний конкурс юних істориків
Всеукраїнський конкурс з англійської мови ГРИНВІЧ

Пошук

Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Прогноз погоди

Архів записів

Чкаловський НВК © 2011